Форма входу

Пошук

Що шукають?

курсова скачать Лойко на замовлення туризм рекомендації Туризм и гостинничное хозяйство Бородина замовити курсову аналіз В.А. Квартальнов звітність Методичні аспекти аналізу та аудиту валюта Аналіз впливу інвестиційних проекті валютний Гроші і кредит грошові системи грошова політика грошовий оборот грошово-кредитна кредит інвестиції фірма З. Є. Шершньова Застосування економіко-математичног моделювання банкрутство Моделювання оцінки доходності та ри оподаткування ризик проект Інвестиційний процес в Україні на т Банківські операції Забезпечення фінансової стійкості б комерційні банки кредитні Мороз А.М. скачати бесплатно Аналіз діяльності підприємства Безпека банківської діяльності Зубок М.І Бізнес-проекти комерційного банку БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК У БЮДЖЕТНИХ УС видатків ДЖОГА Р.Т. доходів запасів капіталу необоротних активів Облік Застосування економіко-математичних Диплом Оптимізація управління інноваційним безплатно Математичне моделювання інвестиційн менеджмент підручник PR АНТИКРИЗИСНЫЙ PR И КОНСАЛТИНГ безплатно скачать бесплатно скачать Моделювання процесів управління еко Моделювання вибору податкової політ Моделювання оцінки ефективності про Моделювання фінансового менеджменту Огляд графічних редакторів Економіко-математичне моделювання з Оцінка кредитного портфеля банку Економіко-математичні методи і моде Математичне моделювання та компютер Актуарне моделювання пенсійних фонд Організація та планування зовнішньо Оптимальне управління запасами підп Моделювання формування інвестиційно Організація податкового контролю в Моделювання задач вибору податкових Моделювання задач вибору податкової Моделювання та планування структури Організаційно-економічний механізм Матетематичне моделювання управлінн Методи управління проектами в проми Моделювання адаптивного управління Застосування методів оптимізації ді практика Напрями вдосконалення товарної полі ВИТОКИ СТРАХУВАННЯ КЛАСИФІКАЦІЯ СТРАХУВАННЯ ЗА ОБ'ЄКТА ОБОВ'ЯЗКОВЕ І ДОБРОВІЛЬНЕ СТРАХУВАН страхування Загальна характеристика становлення ВИДИ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ І ПОРЯДОК Ї ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА СТРАХОВОЇ К ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ СТРАХОВОЮ КОМПАНІ реферат маркетинг у страхуванні економіка маркетинг

Наше опитування

Оцінка сайту
Всього відповідей: 350

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту

Украинский портАл a d d . i n . U A Украина-Сегодня: Каталог сайтов каталог сайтів Rambler's Top100 Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів Освітній портал Украина онлайн Пиши українською Безкоштовний каталог сайтів
Loading
Головна » Статті » Безплатні роботи » Економіка

ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ СТРАХОВОЮ КОМПАНІЄЮ ТА ЇХНІ ФУНКЦІЇ

Органи управління страховою компанією визначаються залежно від того, на яких засадах створено організацію. Як зазначалося, на українському страховому ринку переважна більшість страхових компаній має статус акціонерного товариства.
Згідно із Законом України "Про господарські товариства" найвищим органом управління акціонерним товариством є загальні збори акціонерів, їх скликають засновники компанії після фундаментальної підготовчої роботи.
До компетенції загальних зборів акціонерів належать:
* затвердження статуту компанії і всіх змін до нього, включаючи розмір статутного фонду;
* прийняття рішення щодо виду, кількості та вартості акцій, що підлягають продажу або викупу;
* затвердження річного звіту, зокрема розподіл прибутків і порядок покриття збитків компанії;
* обрання наглядової ради, ревізійної комісії, голови та членів правління товариства;
* прийняття при потребі рішення про зміну статусу акціонерного товариства (із закритого на відкрите або навпаки);
* прийняття рішення про ліквідацію товариства.
Наглядова рада обирається з числа акціонерів у кількості від трьох до дев'яти осіб. Цей орган контролює стан справ у компанії в період між загальними зборами акціонерів. За наявності певних повноважень, наданих загальними зборами акціонерів, наглядова рада може приймати рішення про призначення і відкликання голови та членів правління, затверджувати річний звіт, вирішувати ряд інших важливих питань, що не є виключною прерогативою загальних зборів.
У деяких компаніях за прикладом західноєвропейських страховиків створюється Рада директорів. До її складу входять керівники, обрані загальними зборами акціонерів, що мають повноваження, визначені статутом. До складу Ради залучаються також директори з числа керівників компанії, окремих інфраструктур останньої і зовнішні директори - здебільшого радники або провідні акціонери (директори без портфеля). Вони часто мають незалежний і добре аргументований погляд з питань, що розглядаються Радою директорів. Завдяки цьому рішення зазначеного органу стають більш обґрунтованими та позитивно впливають на роботу компанії.
Правління страхової компанії є виконавчим органом, який керує роботою компанії згідно з повноваженнями, визначеними статутом компанії і положенням про правління. Робота правління має будуватися з додержанням принципу колегіальності. Спектр питань, які вирішуються правлінням, дуже широкий. Це планування діяльності, розставляння відповідальних кадрів, у тому числі затвердження генерального директора або головного менеджера компанії (у переважній більшості товариств ця посада окремо не вводиться, а її функції виконує голова правління), а також кошторису, інвестиційної політики компанії.
Голова правління може виконувати водночас функції і голови Ради директорів. Дозволяється також поєднувати в одній особі посади голови правління і головного менеджера. Якщо такого поєднання немає, то функції голови правління здебільшого обмежуються організацією міжнародних контактів і координацією взаємодії компанії з органами влади тощо.
Президент - це посада, що за ієрархією йде після голови правління. Важлива особливість: якщо президент є одночасно і головним менеджером, то за рангом він може бути вищим за голову правління.
Залежно від того, на кого покладені функції управління оперативною діяльністю компанії - голову правління чи президента, - призначаються їхні заступники або віце-президенти, їх кількість і розподіл обов'язків визначаються потребами кожної компанії.
У Західних країнах оперативне керівництво компанією, як правило, здійснює головний менеджер. На нього покладаються дуже важливі функції. Насамперед такі: організація виконання рішень загальних зборів акціонерів, наглядової ради, ради директорів та правління компанії, внесення пропозицій щодо планів діяльності компанії, затвердження функціональних обов'язків посадових осіб. Можна прогнозувати, що зі збільшенням обсягів роботи й українські страховики частіше вводитимуть цю посаду до штатного розкладу.
При керівних органах компанії є секретаріат, на який покладаються важливі функції з контролю за виконанням їхніх рішень. Секретар ради веде облік акціонерів, а також книгу протоколів засідань цього органу. У багатьох компаніях, які переймають повчальний зарубіжний досвід менеджменту, чергове засідання наглядової ради, Ради директорів або правління розпочинається з інформації про остаточну редакцію попередніх рішень і стан їх виконання. При секретаріаті є група працівників, які встановлюють зв'язки з громадськістю, інформуючи її про діяльність компанії.
Ревізійна комісія - контрольний орган страховика, що від-стежує виконання статуту, рішень загальних зборів акціонерів, додержання чинного законодавства. Останніми роками ревізійні комісії контактують з аудиторами, що дає змогу підвищувати професійний рівень перевірок і висновків.
У підрозділі 4.5 уже йшлося про те, що ефективність діяльності компанії залежить, насамперед, від можливостей добору талановитих, чесних керівників, які знаються на страховій справі. Але такі особи повинні мати належно забезпечені мотиви до продуктивної праці. І в розвинених країнах відповідні мотиви створюються.
Таких працівників усіляко заохочують: крім достатньо високої заробітної плати вони мають ще й інші блага. Наприклад, у США, коли відповідальний працівник страховика звільняється, виходячи на пенсію, йому виплачують вихідну допомогу в розмірі трирічної заробітної плати. А оскільки середній річний заробіток відповідального працівника страхової галузі перевищує 40 тис. доларів, то зрозуміло, яку відчутну матеріальну підтримку одержує такий пенсіонер.
У Німеччині керівний склад компанії нагороджують найбільш престижними автомобілями. У Великій Британії увійшла в практику оплата за рахунок компанії сімейних турне.
Робити такі щедрі подарунки керівникам і відповідальним працівникам компаній українські страховики ще не мають матеріальної змоги. Зауважимо, що нині середня страхова компанія в ЄС збирає за рік понад 110 млн евро страхових премій. Це близько 20 % загального обсягу страхових премій, зібраних в Україні.
Спільним у практиці багатьох країн є виділення для штатного керівного складу певної кількості (приблизно до 5 %) акцій своєї компанії. Вони можуть бути передані безплатно, зі знижкою до ціни або в борг. Це стимулює керівний персонал до ефективної роботи компанії. Такий спосіб заохочення працівників із додержанням чинного законодавства прийнятний і для України.
Дієвим стимулом, що не потребує значних грошових витрат, є своєчасна і, по можливості, об'єктивна рейтингова оцінка діяльності страховиків.

Категорія: Економіка | Додав: oxaaa (28.10.2009)
Переглядів: 1827 | Теги: страхування, ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ СТРАХОВОЮ КОМПАНІ, реферат | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: